III Dyktando Włocławskie dla Dzieci

Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia” organizuje III edycję Dyktanda Włocławskiego dla Dzieci, które swoim patronatem objął Prezydent Miasta Włocławek dr Marek Wojtkowski.

Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia” organizuje III edycję Dyktanda Włocławskiego dla Dzieci, które swoim patronatem objął Prezydent Miasta Włocławek dr Marek Wojtkowski. Celem tego cyklicznego wydarzenia, adresowanego do dzieci z włocławskich szkół podstawowych, jest zaszczepienie fascynacji poprawną polszczyzną, kulturą i historią regionu oraz rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Dyktando Włocławskie dla Dzieci nawiązuje do idei i tradycji organizowanego przez wiele lat przez Kujawską Szkołę Wyższą we Włocławku Dyktanda Włocławskiego – przedsięwzięcia o charakterze ogólnopolskim.

Biorąc pod uwagę rolę Dyktanda Włocławskiego dla Dzieci w krzewieniu poprawnej polszczyzny, zapraszamy serdecznie uczniów Szkoły do udziału w tym przedsięwzięciu. Dyktando zorganizowane zostanie w dwóch grupach wiekowych szkoły podstawowej: klasy I-III i klasy IV – VI. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy Dyktanda otrzymają dyplomy.

III Dyktando Włocławskie dla Dzieci przeprowadzone będzie w dniu 13 czerwca 2018 r. (środa) w Collegium Novum KSW, ul. Okrzei 94A, sala nr 58 V p. Na zgłoszenia czekamy do 8 czerwca 2018 roku. Do niniejszego pisma załączamy Regulamin III Dyktanda Włocławskiego dla Dzieci wraz z 2 formularzami zgłoszeniowymi.

Dyktando organizowane jest w ramach IV edycji Uniwersytetu Otwartego VLADISLAWIA dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Nauka i wiedza przełamują bariery” – zadania publicznego współfinansowanego przez Gminę Miasto Włocławek a prowadzonego przez Fundację na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia”.

 

Załączniki:

 

Więcej informacji:

tel. 660 457 526, fundacja@ksw.wloclawek.pl


Galerie powiązane:

Dotyczy projektu:

No items found