IV Dyktando Włocławskie dla Dzieci pod patronatem Prezydenta Miasta Włocławek dr. Marka Wojtkowskiego

Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia” zaprasza na IV edycję Dyktanda Włocławskiego dla Dzieci, które swoim patronatem objął Prezydent Miasta Włocławek dr Marek Wojtkowski. Celem tego cyklicznego wydarzenia, adresowanego do uczniów z włocławskich szkół podstawowych, jest zaszczepienie fascynacji poprawną polszczyzną, kulturą i historią regionu oraz rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych.

Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia” zaprasza na IV edycję Dyktanda Włocławskiego dla Dzieci, które swoim patronatem objął Prezydent Miasta Włocławek dr Marek Wojtkowski. Celem tego cyklicznego wydarzenia, adresowanego do uczniów z włocławskich szkół podstawowych, jest zaszczepienie fascynacji poprawną polszczyzną, kulturą i historią regionu oraz rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Dyktando Włocławskie dla Dzieci nawiązuje do idei i tradycji organizowanego przez wiele lat przez Kujawską Szkołę Wyższą we Włocławku Dyktanda Włocławskiego – przedsięwzięcia o charakterze ogólnopolskim. Autorem tegorocznej edycji Dyktanda jest dr Miłosz Kłobukowski.

Biorąc pod uwagę rolę Dyktanda Włocławskiego dla Dzieci w krzewieniu poprawnej polszczyzny, zapraszamy serdecznie uczniów z włocławskich szkół podstawowych do udziału w tym przedsięwzięciu. Dyktando zorganizowane zostanie w trzech grupach wiekowych szkoły podstawowej: klasy I-III, klasy IV – VI i klasy VII-VIII. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy Dyktanda otrzymają dyplomy.

IV Dyktando Włocławskie dla Dzieci przeprowadzone będzie w dniu 7 czerwca 2019 r. (piątek) w Collegium Novum KSW, ul. Okrzei 94A, sala nr 17 I p. Na zgłoszenia czekamy do 5 czerwca 2019 roku. Szczegóły zawarte są w Regulaminie IV Dyktanda Włocławskiego.

Dyktando organizowane jest w ramach V edycji Uniwersytetu Otwartego VLADISLAWIA dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Nauka i wiedza przełamują bariery” – zadania publicznego współfinansowanego przez Gminę Miasto Włocławek a prowadzonego przez Fundację na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia”.

REGULAMIN IV DYKTANDA WŁOCŁAWSKIEGO
KARTA ZGŁOSZENIA KLASY I-III
KARTA ZGŁOSZENIA KLASY IV-VI
KARTA ZGŁOSZENIA KLASY VII-VIII

Informacje i zgłoszenia:

Biuro Fundacji „Vladislawia” pl. Wolności 1, pok. nr 26 II p. tel. 660 457 526, fundacja@ksw.wloclawek.pl