Trwa projekt wakacyjny pn. Kreatywne Wakacje

Za nami pierwsze spotkania w ramach Kreatywnych Wakacji organizowanych przez Fundację na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia”.

Rozpoczęły się bardzo aktywnie, bo jako pierwsze  odbyły się zajęcia sportowe. Rozegrane zostały mini mistrzostwa w piłkę nożną, biegi sztafetowe, turniej w dwa ognie oraz tor przeszkód. Zwycięzcy zostali nagrodzenie sprzętem sportowym oraz przyborami szkolnymi. Na zajęciach plastycznych z kolorowych pianek i filcu uczestnicy tworzyli imienne, barwne wizytówki. Spotkania przyrodnicze przybliżyły genezę i podział ptaków według różnych kryteriów. Atrakcją były wykonanie gipsowych odlewów tropów żurawia i kaczki. Natomiast zwieńczeniem warsztatów cukierniczych były własnoręcznie udekorowane i oczywiście skonsumowane przez uczestników ciasteczka. Przed nami jeszcze m.in. warsztaty taneczne oraz tworzenie letnich obrazów z kwiatów czyli zajęcia z florystką.  Zapowiada się więc czas pełen pozytywnych wrażeń i wspaniałej zabawy.

Kreatywne Wakacje jest projektem realizowanym w ramach zadania publicznego pt. Prowadzenie działań profilaktycznych poprzez zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym. Zadanie publiczne współfinansowane jest przez Gminę Miasto Włocławek.

tutaj galeria