Trwają Kreatywne Wakacje 3

Za nami pierwsze spotkania w ramach Kreatywnych Wakacji – 3 organizowanych przez Fundację na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia”.

Rozpoczęły się treningiem integrującym, który poprowadziła dr Beta Płaczkiewicz, psycholog. Poprzez stymulację uczestnicy mieli możliwość oddziaływania na siebie wzajemnie, uczyli się kontrolować zachowania negatywne a wzmacniać pozytywne. Dodatkowo uczestnicy prezentowali swoje znaki zodiaku bez użycia słów, co przysparzało wiele emocji. Jednocześnie na sali gimnastycznej rozpoczęły się zajęcia sportowe, które poprowadził mgr Łukasz Jankowski. Zajęcia rozpoczęły się od zabawy ożywiającej”Berek-kibelek” a następnie wykonywano ćwiczenia kształtujące wszystkie partie mięśniowe z przyborami tj.szarfy i woreczki. Atrakcją były wyścigi rzędów na wesoło jak, skoki do obręczy na jednej nodze, czworakowanie do obręczy, „sadzenie ziemniaków”, czyli bieg do każdej z trzech szarf i wkładanie do nich woreczków, bieg do mety a w drodze powrotnej zbieranie.
Kolejne zajęcia dotyczyły układania stroików – ikebany z letnich kwiatów. Dzieci doskonaliły sprawności manualne, rozwijały poczucie estetyki oraz kształtowały wyobraźnię i inwencję twórczą.Zapowiada się moc atrakcji , pozytywnych wrażeń i wspaniałej zabawy.
Kreatywne Wakacje to projekt realizowany w ramach zadania publicznego pt. Prowadzenie działań profilaktycznych poprzez zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży w okresie wakacji letnich. Zadanie publiczne współfinansowane jest przez Gminę Miasto Włocławek.