Uniwersytet Otwarty VLADISLAWIA – edycja 3 – Nauka i wiedza przełamują bariery

III edycja Uniwersytetu Otwartego VLADISLAWIA współfinansowana jest ze środków Gminy Miasto Włocławek w ramach zadania publicznego pn. Organizowanie pozalekcyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży w roku szkolnym, w tym m.in. zajęć sportowych i rekreacyjnych, kulturalnych, rozwijających zainteresowania itp.

Czy drzewa są uprzejme? Ile jest soli w…soli? Co mają wspólnego kapusta, słonecznik i mój palec? Odpowiedzi na te pytania znajdą uczestnicy III edycji Uniwersytetu Otwartego VLADISLAWIA dla Dzieci i Młodzieży.

Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia” zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne warsztaty w ramach III edycji Uniwersytetu Otwartego VLADISLAWIA. Projekt, współfinansowany przez Gminę Miasto Włocławek, rozpoczął się 1 maja II Włocławskim Dyktandem dla Dzieci pod patronatem Prezydenta Miasta Włocławek. Wzięło w nim udział 100 uczniów z włocławskich szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI. Teraz czas na warsztaty z nauk matematyczno-przyrodniczych oraz humanistycznych. Nowością w tegorocznej edycji są gry planszowe oraz warsztaty psychologiczne rozwijające i wzmacniające kompetencje w zakresie komunikacji interpersonalnej. Obecnie trwają indywidualne zapisy. Udział jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje dotyczące oferty warsztatów oraz zasady rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Uniwersytetu Otwartego VLADISLAWIA www.uovladislawia.pl w zakładce Program – 3 edycja.

ZAKŁADANE I ZREALIZOWANE CELE PROJEKTU

1. Zwiększenie wiedzy z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych oraz humanistyczno-artystycznych poprzez udział w warsztatach i zajęciach tematycznych.
  2. Zwiększenie umiejętności w zakresie komunikacji interpersonalnej uczestników projektu oraz ich kreatywnego myślenia.
  3. Zwiększenie ciekawości i gotowości do odkrywania i porządkowania otaczającej rzeczywistości.
  4. Zwiększenie kompetencji w zakresie języka ojczystego poprzez udział we II Włocławskim Dyktandzie dla Dzieci.
  5. Zwiększenie pozytywnych postaw w zakresie zdrowego i ekologicznego stylu życia.
  6. Zwiększenie zainteresowania twórczymi i rozwijającymi zdolności społeczne oraz intelektualne formami spędzania czasu wolnego.
  7. Zwiększenie integracji społecznej uczestników projektu.

1 maja 2017 roku – 31 grudnia 2017 roku

Adresatami są dzieci i młodzież w wieku szkoły podstawowej ( w tym gimnazjalnej) i średniej.

CHEMIA

• Mały Odkrywca
  • Młody Wynalazca
  • Chemik – Młody Naukowiec