Kreatywne wakacje – Edycja 5 – 2019

Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez Gminę Miasto Włocławek w ramach zadania pn. Prowadzenie działań profilaktycznych poprzez zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży w okresie wakacji letnich.Dla dzieci w wieku szkoły podstawowej przygotowaliśmy 6 propozycji zajęć wakacyjnych. Rekrutacja miała charakter otwarty i trwała do 4 lipca 2019 roku lub do wyczerpania limitu wolnych miejsc. Zajęcia przeprowadzone były w dniach 8-26 lipca 2019 roku.

Fundacja na Rzecz Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia” przygotowała dla najmłodszych Włocławian propozycję ciekawego i twórczego spędzenia czasu letniego w ramach projektu KREATYWNE WAKACJE 5. Fundacja realizuje już piątą, jubileuszową edycję.

1. Zwiększenie umiejętności w zakresie komunikacji interpersonalnej uczestników projektu oraz ich kreatywnego myślenia.
  2. Zwiększenie integracji społecznej uczestników projektu.
  3. Zwiększenie ciekawości i gotowości do odkrywania i porządkowania otaczającej rzeczywistości.
  4. Zwiększenie pozytywnych postaw w zakresie zdrowego i ekologicznego stylu życia.
  5. Zwiększenie zainteresowania twórczymi i rozwijającymi zdolności społeczne oraz intelektualne formami spędzania czasu wolnego.
  6. Zwiększenie wiedzy z zakresu edukacji przyrodniczo-ekologicznej poprzez udział w zajęciach.
  7. Rozbudzenie potrzeby aktywności na świeżym powietrzu i obserwacji przyrody.

01 czerwca 2019 roku – 30 września 2019 roku

KREATYWNE WAKACJE adresowane są do dzieci w wieku szkoły podstawowej z terenu Włocławka.

• Warsztaty psychologiczne – integracja
  • Gry planszowe „Moc jest we mnie”, „Musimy współpracować”, „Negocjuj-przekonaj” z Klubem Gier Planszowych TAKTYK
  • Gry i zabawy sportowe „Ścieżka zdrowia”
  • „Pan Doktorek na wakacjach” – pierwsza pomoc przedmedyczna, podstawy anatomii, zdrowy styl życia – gry, zabawy.
  • „Dobra energia na wakacje” – zajęcia w Parku Trampolin oraz w Judyta Witkowska Dance Studio.
  • „Dlaczego las jest taki ważny?” – ścieżka edukacyjna i ognisko na zakończenie.

mgr Ilona Wilińska, fundacja@ksw.wloclawek.pl, tel. 660 457 526