Wyjdź z domu, nie siedź na kanapie!

Projekt WYJDŹ Z DOMU, NIE SIEDŹ NA KANAPIE to cykl zajęć sportowych dla osób po 50 r. ż. Udział w nich dał uczestnikom możliwość wypracowania efektywnych sposobów spędzanie wolnego czasu, zainteresowania formą ćwiczeń prowadzonych w rytmach muzyki nadającej tempo ruchom i angażującym wszystkie partie mięśniowe. Pozwolił na ukazanie walorów zdrowotnych formy mającej ogromny wpływ na podnoszenie sprawności fizycznej, kształtowanie ładnej sylwetki, wzmacnianie ogólnego samopoczucie człowieka, a także przynoszącej odprężenie i radość oraz rozwijającej zdolności koordynacyjne, a w szczególności rytmikę, orientację w przestrzeni i równowagę.
W lutym 2016 r. odbyło się Sportowe Spotkanie Seniorów, które byłlo równocześnie spotkaniem podsumowującym projekt. Podczas jego trwania został poprowadzony cykl zabaw i konkursów dla  uczestników (konkursy wytrzymałościowe, sprawnościowe itp. dostosowane do możliwości uczestników).

Fundacja na Rzecz Rozwoju Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku  „Vladislawia” realizowała projekt pn. WYJDŹ Z DOMU, NIE SIEDŹ NA KANAPIE współfinansowany przez Fundację „Anwil dla Włocławka” w ramach konkursu grantowego „Aktywni 50+”. Partnerem projektu był Uczelniany Akademicki Związek Sportowy Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku.

TREŚCI PROGRAMOWE ZAJĘĆ SPORTOWYCH

• Zajęcia CARDIO – angażujące układ sercowo – naczyniowy.
  • Zajęcia MUSCLE –  poprawiające siłę, mięśniową, elastyczność i kształt mięśni.
  • Formy mieszane – CARDIO, MUSCLE.
  • Formy Body & MIND –  uspokajające i relaksujące
  • Stretching w lekcji fitness.
  • Ćwiczenia ogólnorozwojowe wpływające harmonijnie na rozwój wszystkich zdolności motorycznych.
  • Ćwiczenia wzmacniające i rozciągające z wytrzymaniem pozycji na dolne części ciała: brzuch, biodra, pośladki, uda.
  • Ćwiczenia z wykorzystaniem ciężarków, taśm „Thera Band”, platform stepowych.
  • Ćwiczenia z zastosowaniem piłki Fit Ball.
  • Zajęcia z wykorzystaniem techniki walki: ciosy, kopnięcia.
  • Taneczne formy aerobiku.

CELE PROJEKTU

1. Zwiększenie dostępności i atrakcyjności formy dbania o sprawność fizyczną osób po 50 r. ż. – organizacja zajęć fitness z elementami tańca.
  2. Zaspakajanie potrzeb społecznych i poznawczych osób po 50 r. ż. dzięki organizacji sportowego spotkania seniorów.

wrzesień 2015 roku – marzec 2016 roku

Zajęcia fitness z elementami tańca realizowane w ramach projektu odbywały się we wtorki i czwartki w godz. 16.00-17.00 w sali gimnastycznej Collegium Maius Kujawskiej Szkoły Wyższej, ul. Okrzei 94.

Mgr Anna Jóźwiak, e-mail: biuroefs@ksw.wloclawek.pl, tel. 660 718 362